Kamień elewacyjny

Naturalny kamień elewacyjny nadaje niezwykły charakter każdemu domostwu.

Wykończone kamieniem elewacyjnym podmurówki, ogrodzenia lub elementy w ogrodzie takie jak tarasy, podjazdy lub grille gwarantują uzyskanie oryginalnego klimatu. Oferujemy:

Nasz asortyment składa się ze zróżnicowanych kamieni elewacyjnych. Posiadamy kilka rodzajów tego naturalnego produktu, a każdy z nich wyróżnia się wysokimi parametrami użytkowymi, naturalnym wyglądem oraz szerokim zastosowaniem. Bogate wzornictwo i kształty kamieni umożliwiają realizację nawet najbardziej niecodziennych projektów.

Warto pamiętać, że kamień elewacyjny to nie tylko piękne wykończenie. To także skuteczna ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Jest odporny na wilgoć, mróz i silne promieniowanie słoneczne. Dzięki temu zachowuje swoje właściwości przez bardzo długi czas. Parametry zapewniły mu dużą popularność w takich miastach jak Dzierżoniów czy Kłodzko.

Najczęściej polecany kamień elewacyjny

Polecamy uwadze kamień elewacyjny cięty czterostronnie. Jego zaletą, oprócz wyjątkowego wyglądu, jest możliwość zastosowania go zarówno jako kamień wewnętrzny, jak i zewnętrzny. To doskonała propozycja dla osób, które chcą utrzymać jednolitą estetykę w całym budynku.

Jeśli jesteś mieszkańcem jednego z takich miast jak Wrocław, to z pewnością zainteresuje Cię nasza oferta. Zachęcamy do zaznajomienia się z produktami oraz kontaktu w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań.

Rockface Black

Kamień naturalny, elewacyjny cięty jednostronnie. Nadaje się do zastosowania zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach.
– kształt nieregularny
– grubość 3-5 cm

Rockface Dias

Kamień naturalny, elewacyjny cięty jednostronnie. Nadaje się do zastosowania zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach.
– kształt nieregularny
– grubość 3-5 cm

Kamień naturalnie łupany KAVALA

Kamień naturalny o nieregularnym kształcie i płaskiej powierzchni. Nadaje się do zastosowania zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Świetnie sprawdzi się jako alewacja ale również ścieżka, powierzchnia tarasu lub chodnik ogrodowy.
– kształt nieregularny
– grubość 1-3 cm

KAVALA Black

Ciemniejsza odmiana łupka KAVALA. Kamień naturalny o nieregularnym kształcie i płaskiej powierzchni. Nadaje się do zastosowania zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Świetnie sprawdzi się jako alewacja ale również ścieżka, powierzchnia tarasu lub chodnik ogrodowy.
– kształt nieregularny
– grubość 1-3 cm

płyty łupane szarogłazowe

Ręcznie łupane płyty i płytki szarogłazowe o nieregularnych krawędziach i wymiarach. Od 10×15 cm do 40×40 cm, grubość 1-3 cm, waga do 3 kg. Wydajność tego kamienia elewacyjnego to ok 25-28 m2 z 1 tony

szarogłaz jednostronnie cięty

Jedna krawędź płytki kamiennej jest cięta, co ułatwia układanie oraz zapewnia dobre przyleganie do ściany. Pozostałe krawędzie są nieregularne i gwarantują naturalny wygląd elewacji. Wymiary: długość od 10 do 100 cm, szerokość od 2 do 10 cm. Wydajność: 9 m2 z 1 tony kamienia

kamień elewacyjny cięty czterostronnie

Nadaje się idealnie do wykończenia zarówno elewacji zewnętrznych jak i
wewnętrznych. Posiada cztery krawędzie cięte pod kątem prostym co znacząco ułatwia jego układanie. Wymiary: długość od 10cm, szerokość 8, 10, 12 cm, grubość 1-3 cm. Wydajność z 1 tony kamienia – 15-16 m2