Kamienie do gabionów

Kamienie do gabionów

Gabiony to niezwykle efektowne elementy architektury, które cieszą się coraz większą popularnością. Kosze gabionowe występują w postaci ogrodzeń, donic, ławek, a nawet schodów. Kamienie do gabionów, takie jak różnego rodzaju otoczaki, łamane sjenity, dolomity lub szklane bryły, zamknięte w metalowych koszach stanowią doskonałe uzupełnienie przydomowej zieleni. Są niezwykle wytrzymałe i uniwersalne, a dodatkowo wyróżniają się oryginalnością oraz ciekawym wzornictwem. Wysoka jakość materiałów oferowanych przez naszą firmę sprawia, że mamy zadowolonych klientów nie tylko z najbliższej okolicy, ale również z Legnicy, sąsiedniego Lubina oraz ze stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia.

Jaki kamień do gabionów?

Wypełnienie kosza gabionowego zależy od indywidualnych preferencji klienta. Warto jednak pamiętać o tym, że dobrze dobrane kamienie do gabionów pod względem konkretnego oczka kosza, będą wyglądały bardziej estetycznie. Nie należy zasypywać koszy zbyt dużym kamieniem, ponieważ powstają zbyt duże szczeliny pomiędzy bryłami, ani zbyt małym, ponieważ przelatują przez oczko gabionu. Do ogrodzenia posesji zaaranżowanych w stylu klasycznym najczęściej nasi klienci wybierają kamienie typu dolomit biały łamany, otoczak dolomitowy z przebarwieniami lub sjenit, kamień łamany granitowy lub kora kamienna. Z kolei do ogrodzeń bardziej nowoczesnych i industrialnych pasują np. bryły szklane niebieskie, turkusowe oraz serpentynit, oraz otoczaki różowe, niebieskie lub bazaltowe. Ciekawym wyborem może okazać się również kora kamienna, nadająca otoczeniu wyjątkowy, rustykalny charakter.

Nasza firma mieści się na terenie Pszenna, ale dzięki szerokiej ofercie swoje usługi świadczymy również na terenie takich miast jak Wrocław, pobliski Lubin, a także oddalona o 60 km Legnica.