Otoczaki

Otoczaki to kamienie, które pod wpływem specjalnej obróbki nabierają charakterystycznego kształtu – gładkiego i zaokrąglonego. W ten sposób uzyskuje się efekt bardzo zbliżony do tego, co można zaobserwować w naturze, gdy nurt rzeki oddziałuje na znajdujące się w wodzie fragmenty skał. Przewagą sztucznie tworzonych otoczaków nad naturalnymi jest ich większe zróżnicowanie.

Rodzaje otoczaków

W naszej ofercie, którą kierujemy m.in. do mieszkańców Wrocławia i innych miast Dolnego Śląska, można znaleźć te kamienie w różnorodnych barwach oraz kształtach. Dzięki temu znacznie łatwiej dopasować je do własnej wizji idealnego ogrodu czy oczka wodnego. Posiadamy szeroką ofertę, w której można znaleźć chociażby otoczak biały, granitowy czy serpentynitowy. Ponadto uwadze klientów polecamy te rodzaje kamieni:

  • Black Angel,
  • Green Angel,
  • Bianco Carrara,
  • Cherry,
  • Negro,
  • Silver Flat.

Warto zauważyć, że otoczaki sprawdzają się znakomicie nie tylko przy roślinach, ale również jako wykończenie ścieżek lub alejek. Zaznaczona nimi droga nie tylko ułatwi orientację i dostęp do konkretnych punktów, ale również zharmonizuje kwietne kompozycje z całą resztą działki. Stanowią bardzo efektowną dekorację oczek wodnych, rabatek czy kwietników, które znajdują się w otoczeniu domu. Kamyczki ozdobne nadają się również do dekoracji domowego wnętrza i mogą być wykorzystane jako uzupełnienie aranżacji salonu lub łazienki. Ich ciekawa kolorystyka oraz widoczna zewnętrznie ziarnista struktura pozwala stworzyć atrakcyjne kompozycje w wielu miejscach.

Otoczaki – idealne do ogrodu

Otoczaki w ogrodzie są popularne w całej Polsce. Można je zobaczyć na działkach w wielu miejscowościach regionu, np. w Dzierżoniowie czy Bielawie. Wynika to ze szczególnych walorów estetycznych tych kamieni. Dekoracja ogrodu przy ich pomocy jest znacznie łatwiejsza, a efekty osiągane w ten sposób przykuwają uwagę postronnych obserwatorów. Otoczaki wyglądają świetnie także w połączeniu z innymi elementami dekoracyjnymi, zwłaszcza z grysem i pozostałymi kamieniami ozdobnymi.

W naszym asortymencie dostępne są różnorodne kamienie w przystępnych cenach. Śnieżnobiałe otoczaki dobrze odbijają promienie słoneczne i tworzą ciekawy efekt wizualny. Doskonale prezentują się w połączeniu z zielonym kolorem roślin. Mogą pełnić funkcje posypki wokół drzew lub budynku. Białe kamyczki wykorzystuje się często jako ozdoby basenów, sauny czy SPA. Natomiast otoczaki w ciemnych odcieniach to bardzo funkcjonalne produkty, szczególnie przydatne przy wytyczaniu malowniczych ścieżek ogrodowych. Czerń dobrze współgra również z nowoczesnym wystrojem mieszkania.

Otoczaki – Wrocław i województwo dolnośląskie

Nasze produkty dostępne są w całym województwie dolnośląskim. Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertą zwłaszcza mieszkańców miast takich jak Wrocław, Dzierżoniów czy Bielawa, a także ich okolic. Masz pytania odnośnie asortymentu? Zadzwoń do nas lub napisz maila. Z przyjemnością rozwiejemy wątpliwości i pomożemy w wyborze najciekawszych otoczaków do Twojego ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy.