Otoczaki

Otoczaki to kamienie, które pod wpływem specjalnej obróbki nabierają charakterystycznego kształtu – gładkiego i zaokrąglonego. W ten sposób uzyskuje się efekt bardzo zbliżony do tego, co można zaobserwować w naturze, gdy nurt rzeki oddziałuje na znajdujące się w wodzie fragmenty skał. Przewagą sztucznie tworzonych otoczaków nad naturalnymi jest ich większe zróżnicowanie.

W naszej ofercie, którą kierujemy m.in. do mieszkańców Wrocławia i innych miast Dolnego Śląska, można znaleźć te kamienie w różnorodnych barwach oraz kształtach. Dzięki temu znacznie łatwiej dopasować je do własnej wizji idealnego ogrodu czy oczka wodnego. Posiadamy szeroką ofertę, w której można znaleźć chociażby otoczak biały, granitowy czy serpentynitowy. Ponadto uwadze klientów polecamy te rodzaje kamieni:

  • Black Angel,
  • Green Angel,
  • Bianco Carrara,
  • Cherry,
  • Negro,
  • Silver Flat.

Warto zauważyć, że otoczaki sprawdzają się znakomicie nie tylko przy roślinach, ale również jako wykończenie ścieżek lub alejek. Zaznaczona nimi droga nie tylko ułatwi orientację i dostęp do konkretnych punktów, ale również zharmonizuje kwietne kompozycje z całą resztą działki.

Otoczaki w ogrodzie są popularne w całej Polsce. Można je zobaczyć na działkach w wielu miejscowościach regionu, np. w Dzierżoniowie czy Bielawie. Wynika to ze szczególnych walorów estetycznych tych kamieni. Dekoracja ogrodu przy ich pomocy jest znacznie łatwiejsza, a efekty osiągane w ten sposób przykuwają uwagę postronnych obserwatorów. Otoczaki wyglądają świetnie także w połączeniu z innymi elementami dekoracyjnymi, zwłaszcza z grysem i pozostałymi kamieniami ozdobnymi.

Nasze produkty dostępne są w całym województwie dolnośląskim. Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertą zwłaszcza mieszkańców miast takich jak Wrocław, Dzierżoniów czy Bielawa, a także ich okolic. Masz pytania odnośnie asortymentu? Zadzwoń do nas lub napisz maila. Z przyjemnością rozwiejemy wątpliwości i pomożemy w wyborze najciekawszych otoczaków do Twojego ogrodu. Serdecznie zapraszamy.