Grysy ogrodowe

O zadbanym i pięknym ogrodzie świadczą nie tylko żyjące w nim rośliny, ale również kamień ogrodowy. Do podniesienia walorów estetycznych kompozycji kwiatowej wystarczy zastosować grysy. Pomoże on również w odpowiednim utwardzeniu powierzchni lub stworzeniu ścieżek prowadzących do najjaśniejszych punktów Twojego ogrodu. To obecnie najpopularniejszy ogrodowy element ozdobny do dekoracji całych działek, oczek wodnych i roślin, m.in. wśród mieszkańców takich miejscowości jak Świdnica.

Grys jest kruszywem uniwersalnym, co wynika z jego różnorodności. Posiadamy w ofercie zarówno kamień ogrodowy biały, jak i w kremowym czy czarnym odcieniu. Na dodatek grys do ogrodu charakteryzuje się zróżnicowaną fakturą. Można więc swobodnie wybierać pomiędzy standardowym grysem ozdobnym, a wytrzymalszym czy nieco drobniejszym kamieniem. W każdym przypadku grys sprawdza się znakomicie, o czym przekonały się już setki naszych klientów.

Grysy ogrodowe – rodzaje

Grys ogrodowy

W mieście takim jak Wrocław, właściciele działek bardzo chętnie sięgają po sprawdzone rozwiązania w ogrodnictwie. Firma Eremit jest dostawcą najlepszych jakościowo produktów na całe województwo dolnośląskie, m.in. na miasto Kłodzko. Nasza oferta składa się z kamieni ozdobnych w atrakcyjnych cenach, które pomagają w aranżacji każdego ogrodu.

Polecamy zwłaszcza grys Biała Marianna, który swoją popularność zawdzięcza oryginalnej, jasnej barwie. Dzięki niej ogród nabiera nowej, pełnej słońca aury. Z kolei grys granitowy może stanowić świetny kontrast dla kolorowych lub śnieżnobiałych kwiatów. Oprócz tego posiadamy w asortymencie grysy:

  • bazaltowe,
  • Cappuciono,
  • Pink Stone,
  • Rosso Verona,
  • Plum Slate,
  • Thassos

i wiele innych, włącznie z korą kamienną.

Jak powstaje grys?

Grys ogrodowy powstaje w wyniku rozdrabniania większych bloków skalnych. Idealnie pasuje do różnorodnych projektów – zarówno małych powierzchni ogrodowych, na przykład przynależnych do mieszkań w budynkach wielorodzinnych, jak i rozległych ogrodów czy parków.

Oferowane przez nas kruszywo posiada walory nie tylko funkcjonalne, lecz także wizualne. Z uwagi na swoją naturalność, grys ogrodowy używany jako dekoracja terenów zielonych, znakomicie komponuje się z całym otoczeniem i pięknie harmonizuje z roślinnością. By urozmaić aranżację, można ze sobą łączyć różne rodzaje produktów.

Grys ogrodowy daje wiele możliwości aranżacyjnych, pozwalając m.in. na tworzenie ozdobnych mozaik, eksponowanie konkretnych roślin oraz znajdujących się w ogrodzie elementów architektonicznych. Wyróżnia się bardzo dużą trwałością, wykazuje odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, wysokie i niskie temperatury. Jako tworzywo naturalne stanowi produkt całkowicie bezpieczny dla roślin, zwierząt i podłoża, na którym się znajduje.

Kamień ogrodowy Wrocław

Serdecznie zapraszamy do bliższego przyjrzenia się dostępnej ofercie. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretny produkt, zachęcamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub mailowo. Z przyjemnością udzielimy więcej informacji na temat poszczególnych grysów i pomożemy w wyborze.

Nasze produkty dostarczamy do wszystkich miast Dolnego Śląska i okolic regionu, a najwięcej klientów mamy w takich dużych miejscowościach jak Wrocław.