Kamień ścieżkowy

Stosowany jest głównie na ścieżki i chodniki w ogrodzie. Jest twardy i bardzo trwały dzięki czemu jest ciekawą i oryginalną alternatywą dla kostki brukowej. Sprawdza się świetnie również na kaskady wodne oraz oczka.

Kamień ścieżkowy — elegancki element aranżacji

Planując zagospodarowanie ogrodu, warto przemyśleć także kwestię ścieżek, chodników i schodów. Wybierając kamień na ścieżki, dobrze jest kierować się zarówno wytrzymałością materiału, jak i jego aspektami wizualnymi. Kamień ścieżkowy dostępny w naszej firmie jest naturalny i wytrzymały, dzięki temu nadaje się do stosowania nie tylko w przypadku dróżek, ale również do wykonania podjazdów dla samochodów m.in. w tak dużym mieście jak Wrocław. W zależności od upodobań domowników, możemy zaproponować większe oraz mniejsze płyty kamienne. Kamień ścieżkowy znakomicie wpisuje się przestrzeń pełną zieleni. Jest chętnie wybierany przez mieszkańców mniejszych miejscowości, takich jak Świdnica. Dobrze pasuje również do ogrodów utrzymanych w naturalnym stylu. Ze względu na swoją nieregularność, każda dróżka prezentuje się dzięki niemu niepowtarzalnie. Swoją działalność prowadzimy na terenie województwa dolnośląskiego. Kłodzko to jedno z miast, których mieszkańcy korzystają z naszych usług. Serdecznie zachęcamy do kontaktu.

płyty szarogłazowe

Ręcznie łupane i selekcjonowane płyty kamienne o nieregularnych krawędziach i kształtach o grubości od 4 do 6 cm i wadze do 30 kg. Wydajność kamieni ścieżkowych to ok. 8m2 z 1 tony. Wymiary płyt chodnikowych szarogłazowych to od 20 x 30 cm do 50 x 50 cm.

płyta gnejsowa łupana szara

Materiał idealnie nadający się na chodniki i stopnie ogrodowe. Spisze się również świetnie jako budulec kaskad wodnych, oczek oraz wodospadów. Można tworzyć z nich bardzo ciekawie wyglądające murki i wsparcia skarp.

dzikówka serpentynitowa

Oryginalny kamień w odcieniu zieleni o grubości 4-5 cm, dwustronnie cięty i płomieniowany, co nadaje mu naturalny i niepowtarzalny wygląd.